• Anasayfa
• Site Haritası.
• Türkçe
• English
RSS
Kurumsal Ürünler Haberler Müşteri Hizmetleri Kariyer İletişim Markalar
Haberler
• Teknik Seminerler
• Güncel Haberler
• Caspian Oil&Gas Daily News Röportaj
• İstanbul Yeni Ofis ve Showroom Açılışı
• Kariyer Bölümümüzde Aranan Pozisyonları Ziyaret Ediniz.
• KYOCERA Unimerco firması Türk Şirketi Bilginoğlu Endüstri ile Ortak Girişimini ilan ediyor
• Fuarlar
E-Bülten
 Ad Soyad :  
 E-Posta   :
ekle    çıkar
KYOCERA Unimerco firması Türk Şirketi Bilginoğlu Endüstri ile Ortak Girişimini ilan ediyor

Değerli Müşterimiz /Dostumuz,

Yaklaşık 42 yıldır KALİTE KONTROL CİHAZLARI, DÖKÜMHANE MALZEMELERİ ve KESİCİ TAKIMLAR KONUSUNDA faaliyet gösteren firmamız, KESİCİ TAKIMLAR FAALİYETİ ile ilgili kısmında, 22 yıldır iş birliği içinde bulunduğu KYOCERA FİRMASI ile ortak şirket kurma kararı almıştır. Kesici takım kısmı için yeni şirketimiz KYOCERA-BİLGİNOĞLU Hassas Takımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. ; 01.04.2015 tarihinde faaliyete başlayacaktır.

KALİTE KONTROL CİHAZLARI  ve DÖKÜMHANE MALZEMELERİ konusunda faaliyetine; BİLGİNOĞLU ENDÜSTRİ MALZEMELERİ SANAYİ ve TİCARET A.Ş.  şirketimiz, İstanbul, İzmir ve Bursa ofis, showroom  ve depolarında ve tüm Türkiye'ye hizmet vererek devam edecektir.

Değerli işbirliğimizin, bu yeni şirketimizde de artarak devam edeceğini ümit eder, bu vesile en iyi dileklerimizi sunarız.
 
Not/ KYOCERA-BİLGİNOĞLU ortak basın bildirisi Türkçe olarak aşağıda bilginize sunulmuştur.

26/01/2015

KYOCERA Unimerco firması Türk Şirketi Bilginoğlu Endüstri ile Ortak Girişimini ilan ediyor

Nisan 2015’den itibaren İstanbul’da başlamak üzere pazar varlığını daha da güçlendirmeyi amaçlayan bir ortaklık


KYOTO, 26.Ocak 2015 — 20 yıla yakın bir iş birlikteliğinden sonra Kyocera, güçlerini ortak teşebbüsün bir parçası olarak Türk sanayi kuruluşu olan Bilginoğlu Endüstri ile birleştiriyor. Orta vadede yaklaşık 10 milyon EURO’luk bir satış hedefi ile ortak teşebbüs İstanbul’da bir lojistik merkezi ile kurulacak. Türk müşterilerine yönelik teknik desteğin güçlendirilmesi için 2016 yılında ayrıca bir de bir Teknik Merkez kurulacak.  

20 yıla yakın güvenilir ortaklar
Bilginoglu Endüstri 1973 yılından beri kesici takımlar, kalite kontrol cihazları ve dökümhane malzemelerinin satışı ile iştigal etmektedir. Merkezi İzmir’dir ve İstanbul ile Bursa’da satış ofisleri bulunmaktadır. Aynı zamanda ortak girişime ev sahipliği yapacak yeni bir ofis İstanbul’da Nisan 2015’de kurulacaktır.

Kyocera Unimerco Grubu ilk temsilcilik ofisini İstanbul’da 1.Temmuz 2014’de açmış bulunuyor. Şirketin bu büyük Türk şehrindeki varlığı lokal seviyede müşteri ilişkilerini iyileştirmekle kalmamak üzere yeni gelişen ekonomik bölgedeki varlığını kuvvetlendirmeyi amaçladığına dair açık bir mesaj vermektedir.

Bilginoğlu Endüstri’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Bilginoğulları “Bu ortak girişimin Türkiye’de kesici takımlar sektörüne yeni bir nefes getireceğine inanıyoruz. Başarılı ve uzun vadeli bir ilişki tesis etmek amacıyla Kyocera’nın güçlü teknolojisi ile lokal deneyimimizi birleştireceğiz”,

Kyocera Unimerco’nun Başkanı Senri Nagashima “Bilginoğlu Endüstri ile ortak girişim her iki şirket için yeni sinerjiler yaratıyor. Son derece dinamik, büyümeye elverişli ve stratejik açıdan önemli olan bu bölgedeki pazar konumumuzu genişletme hedefimiz üzerinde daha büyük bir önemle durmamızın nedeni de budur” diye belirtmiştir.


KYOCERA hakkında
Kyocera Grubunun ana ve global merkezleri olan Kyocera Corporation (NYSE:KYO)(TOKYO:6971) (http://global.kyocera.com/), 1959 yılında özel seramikler üreticisi (aynı zamanda “geliştirilmiş seramikler” olarak da biliniyor) üreticisi olarak kurulmuştur. Bu mühendislik malzemelerinin metaller ile kombine etmek ve bunları diğer teknolojiler ile entegre etmek suretiyle Kyocera elektronik aksamlarının, yazıcıların, fotokopi makinelerinin, solar güneş gücü üretim sistemlerinin, cep telefonlarının, yarı iletken, kesici takımların ve seramiklerinin lider tedarikçisi haline gelmiştir.  31.Mart.2014’de sona eren yıl içerisinde şirketin net satışları 1.45 milyon Yen (yaklaşık 14.1 milyar ABD$)’di. Şirket Forbes dergisinin 2014 yılı dünyanın en büyük halka açık şirketler sıralamasında 531. sırayı aldı ve Ceramic Industry (Seramik Sanayi) dergisinin en yeni sıralamasında dünyanın 1 numaralı geliştirilmiş seramik üreticisi olarak anıldı.

#   #   #

İRTİBAT: KYOCERA Corporation (Japonya)
           Kurumsal İletişim
           Hina Morioka, +81-(0)75-604-3416
           webmaster.pressgl@kyocera.jp
           Fax: +81-(0)75-604-3516

 

İzmir Tel: +90 232 433 72 30 • İstanbul Tel: +90 212 612 55 45 • Bursa Tel: +90 224 443 43 80 • Ulucak Depo Tel: +90 232 877 13 69
info@bilginoglu-endustri.com.tr